montuje urządzenia napełniająco-opróżniające według indywidualnej specyfikacji Klienta, dobierając węże, złącza i technologię wykonania kompletnego przewodu zgodnie z wymaganiami wynikającymi z warunków użytkowania oraz stosownych przepisów i norm.
Montaż urządzeń NO u Klienta
W celu wykonania montażu urządzenia NO, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 20 września 2006 roku (wraz z późniejszymi zmianami), niezbędne jest posiadanie Uprawnień TDT do wykonywania/modernizacji/montażu urządzeń NO. Uzyskane uprawnienia w ramach Grupy Tubes, umożliwiły realizację dziesiątek projektów UNO, które pozwoliły w sposób bezpieczny, realizować przeładunki najróżniejszego medium na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.
UNO Węże są jednymi z głównych produktów stosowanych w budowie urządzeń napełniająco-opróżniających. Znajdują zastosowanie zarówno przy rozładunku, jak i załadunku cystern drogowych i kolejowych. Przeznaczone są do medium (substancji, produktów) ciekłych, gazowych i stałych przepływających pod ciśnieniem (węże tłoczne) lub w warunkach ssania, podciśnienia (węże ssawno–tłoczne). Mają zastosowanie przy niskich, średnich oraz wysokich ciśnieniach roboczych sięgających nawet kilkuset bar i są podzielone na wiele grup, w zależności od przeznaczania, zastosowanego materiału lub konstrukcji.
Składają się z węża połączonego z jednej strony zaworem odcinającym od instalacji technologicznej lub przesyłowej, a z drugiej elementem łączącym z napełnianym lub opróżnianym zbiornikiem transportowym.
Tubes Engineering montuje urządzenia napełniająco-opróżniające według indywidualnej specyfikacji Klienta, dobierając węże, złącza i technologię wykonania kompletnego przewodu zgodnie z wymaganiami wynikającymi z warunków użytkowania oraz stosownych przepisów i norm.
UNO Ramię jest samonośną, przegubową, konstrukcją rurową, przeznaczoną do przelewania cieczy ze stałych zbiorników magazynowych do zbiorników transportowych. W zależności od typu, składa się z dwóch lub trzech segmentów / sekcji. Jedna lub dwie poziome oraz ostatnią sekcją, zakończoną nalewczą rurą wgłębną usadowioną w cysternie podczas nalewu lub stałym przyłączem do cysterny (np. nakrętka kolejowa, kołnierz, złącze camlock, złącze suchoodcinające). Dobór materiału, jak też wymaganego wyposażenia, dokonywany jest każdorazowo indywidualnie w odniesieniu do docelowych warunków pracy ramienia przeładunkowego.
Tubes Engineering montuje urządzenia napełniająco-opróżniające według indywidualnej specyfikacji Klienta, dobierając ramiona nalewcze zgodnie z wymaganiami wynikającymi z warunków użytkowania oraz stosownych przepisów i norm.
Montaż schodów opuszczanych na instalacji Klienta
Schody opuszczane zapewniają bezpieczny i wygodny dostęp z platformy obsługowej na podstawioną cysternę samochodową lub kolejową. Sterowane ręcznie lub pneumatycznie, łatwo podnoszone, dostosowują się do wymaganej wysokości. To najprostszy sposób na dostęp do górnej części cysterny. Mogą występować w wariancie z koszem ochronnym o standardzie wymiarowym 1,4 x 1,4 m / 1,4 x 2,8 m. Dostępne z 3, 4 lub 5 stopniami oraz w szerokiej gamie materiałów (aluminium, stal węglowa ocynkowana, stal nierdzewna).
Wykonujemy montaż zgodnie z projektem i specyfikacją techniczną. Ilość prac jest zależna od zakresu wyposażenia.
Montaż platform obsługowych na instalacji Klienta
Platformy obsługowe stosuje się w celu zapewnienia elastycznego i bezpiecznego dostępu do cystern o różnej wysokości i długości. Projektujemy, wykonujemy i montujemy platformy obsługowe pod określone wymagania klienta.
Dostęp do podwyższonego poziomu, odbywa się za pomocą klatek schodowych, które mogą być skonfigurowane w zależności od ograniczeń terenu. Zaprojektowane z myślą o ewakuacji i bezpieczeństwie.
W porównaniu z innymi tradycyjnymi systemami, oferujemy następujące korzyści:
- poziom podłogi oraz barierki zabezpieczające obejmujące całą długość i szerokość cysterny, minimalizują ryzyko wypadku oraz zwiększają bezpieczeństwo operatora;
- system przechylania (zasilany elektrycznie lub pneumatycznie) – umożliwia dostosowanie wysokości podłogi do kąta nachylenia cysterny, minimalizując odstęp pomiędzy platformą a cysterną;
- poprzez zastosowanie wyłączników krańcowych, które zatrzymują ruch platformy przed kontaktem z cysterną, system uniemożliwia jej uszkodzenie;
- panel sterujący zamontowanie bezpośrednio na platformie, umożliwia operatorowi proste sterowanie ruchem (w górę, w dół oraz przechylaniem).
Montaż kompensatorów tkaninowych, gumowych oraz stalowych
Wykonujemy montaż kompensatora od początku do końca – od jego zakupu, poprzez przygotowanie instalacji, aż do jego podłączenia. Dzięki temu oszczędzają Państwo czas i nie muszą się martwić o prawidłowe podłączenie do instalacji.
Usługa montażu dotyczy wszystkich rodzajów kompensatorów oferowanych przez Tubes: tkaninowych, gumowych oraz stalowych. Wykonywana jest przez przeszkolonych i doświadczonych serwisantów. Usługa może obejmować czynności takie jak: demontaż starego kompensatora, spawanie kołnierzy, montaż nowego kompensatora oraz niezbędnych akcesoriów.
Przed przystąpieniem do montażu kompensatorów należy dokonać uzgodnienia zakresu usługi oraz sprawdzenia typu, kierunku przepływu i pomiaru długości.
Oprócz samego montażu oferujemy również przygotowanie instalacji, m.in. cięcie i modyfikację przebiegu rurociągu, montaż odpowiednich przeciwkołnierzy, montaż podpór stałych i przesuwnych. Odpowiednie przygotowanie instalacji jest jednym z warunków, wpływających na właściwy montaż kompensatora, a w konsekwencji na prawidłowe funkcjonowanie instalacji.
Do montowanych kompensatorów dostarczamy własne akcesoria, takie jak: odpowiednie przeciwkołnierze, opaski i płaskowniki mocujące, uszczelki, oraz specjalistyczne osłony kompensatorów: termiczne, przeciwogniowe i przeciwbryzgowe. Ułatwiają one eksploatację oraz wpływają na bezpieczeństwo użytkowania.